Як допомогти при риніті та закладеності носа
Нежить (або риніт, як кажуть лікарі) та закладеність носа – одні з найчастіших медичних проблем у дітей. Дихання носом ми сприймаємо як щось просте, само собою зрозуміле. Але варто виникнути банальному нежитю, як ми відчуваємо страшний дискомфорт! Найгірше симптоми риніту та закладеність носа переносять діти, адже їхні носові ходи ще дуже короткі, а слизова оболонка носика – особливо ніжна. Діагноз “риніт” у дітей зустрічається частіше, ніж у дорослих, як і застуда і всі респіраторні захворювання. Що слід знати батькам, щоб швидко та безпечно вирішити цю проблему та допомогти дитині спокійно дихати носиком?
Закладеність носа – це набряк слизової оболонки. Через потрапляння інфекції, алергенів або інших подразнюючих речовин на слизову оболонку носа виникає локальне запалення. Кров припливає до запаленої ділянки, судини розширюються, і слизова оболонка набрякає. Носові ходи звужуються, ускладнюється проходження повітря. Нежить у дитини може починатися по-різному. У першому варіанті все починається саме з закладеного носа та утрудненого дихання, але виділення з носа з’являються пізніше. В інших випадках риніт починається з рясних рідких виділень – з носа буквально “тече вода”, додається чхання та сльозотеча, а закладеність носа з’являється пізніше. Набряк та вироблення слизу пов’язані з переохолодженням, інфікуванням, алергією, але “забитий” ніс може спостерігатися і без нежитю. Діти важче, ніж дорослі, переносять риніт і неможливість дихати носом, тому що дитина ще не вміє правильно та ефективно шмаркатися. Закладений ніс сам по собі може стати причиною головного болю, зниження апетиту та підвищення температури у дітей.
Причини закладеності носа
Особливо неприємний стан для дитини – коли вдень нежить ще дозволяє дихати, але варто лягти в ліжко, як ніс виявляється повністю закладеним, змушуючи дитину дихати ротом. Чому так відбувається? При нежитю відбувається підвищене утворення слизу. Протягом дня застуджена дитина непомітно для себе ковтає його. Коли дитина лягає спати, відтік слизу з носоглотки утруднюється, збільшується набряк слизової оболонки. Виникає закладеність носа, перекривається носове дихання.
Це найпоширеніша причина нічної закладеності носа у дітей. При гострому, хронічному та алергічному риніті, а також при запаленні аденоїдів слизова оболонка носоглотки виробляє виділення, що стікають по задній стінці горла. У дитини може спостерігатися:
Нічна закладеність носа – найчастіше наслідок утруднення відтоку слизу з носоглотки та набряк слизової носа
Наш організм – єдиний механізм, де все взаємозалежне. Вихід з ладу найдрібнішої деталі загрожує «поломкою» цілої системи. Якщо у дитини закладений ніс, треба терміново вжити заходів, адже наслідки нежитю можуть бути серйозними. Серед порушень, до яких може призвести нежить та закладеність носа:
При тривалому нежитю або хронічній закладеності носа можливим є:
Тривале дихання ротом у дітей може викликати деформацію лицьової частини черепа, коли формується високе і вузьке «готичне» піднебіння. При цьому викривляється носова перегородка, зуби прорізуються криво та неправильно.
До застосування будь-яких лікарських засобів важливо з’ясувати причину виникнення нежитю або закладеності носа. Застуда, точніше вірусна інфекція та алергічний риніт, потребує абсолютно різних схем лікування. Тому медикаменти та фізіопроцедури для лікування може призначати лише лікар відповідно до діагнозу та віку дитини. Але існують і універсальні засоби, які можуть допомогти носику дихати вільніше. Судинозвужувальні препарати – традиційна швидка допомога закладеного носа. Дитячі форми – найчастіше краплі – містять меншу концентрацію діючої речовини, ніж дорослі. Такі препарати не лікують нежить, але викликають швидке звуження капілярів та дрібних кровоносних судин у слизовій носа, зменшуючи набряк та виділення слизу. Застосування судинозвужувальних засобів рекомендується обмежувати мінімально можливою дозою, частотою застосування та тривалістю не більше 5-7 (іноді 10) днів. Для дітей застосування таких препаратів – це крайній вимушений захід. Коли доводиться вибирати, яке лихо менше, краще вибрати краплі, ніж повністю закладений ніс. Отже, чим можуть бути небезпечні судинозвужувальні препарати для дітей:
Дії повинні бути спрямовані на боротьбу з основним захворюванням та відновлення вільного дихання носом. Полегшити стан дитини може:
При нежитю чи закладеності носа – ароматичний пластир Кучику
Ефірні олії евкаліпта, лаванди та м’яти покращують носове дихання та полегшують симптоми нежитю. Для дітей з 2-х років та дорослих.
Delta Medical Promotions AG
Швейцария, 26, Оетенбахгассе, Цюрих, CH-8001
Реклама медицинского изделия. Перед применением обязательно проконсультируйтесь с врачом и ознакомьтесь с инструкцией. Имеются противопоказания и побочные эффекты.
Кучику® Ароматический Пластырь, ДО №HU/CA01/082238/16 Версия 1.0 от 03.08.2018;
Кучику® Охлаждающий Пастырь, ДС №02/KC_DMP Версия 1.0 от 22.08.2018;
Кучику® Ветряная оспа противозудный и успокаивающий гель, ДВ №DoC 07 UKR от 26.06.17;
Кучику® Запор, слабительная микроклизма, ДО №KKME/DMP Версия 1.0 от 31.08.18.
КУЧИКУ® Протект защитный крем с оксидом цинка 50г, туба №1 ДВ № УК prZ/DMP от 16.09.2019
Кучику® Против вшей и гнид спрей 120 ml (мл), ДВ №01/КК_S Версия 2.0 от 01.03.2020
Реклама диетической добавки. Есть оговорки относительно применения – см. инструкцию по применению. Не является лекарственным средством.
Имеются противопоказания и побочные эффекты.
Кучику® от глистов (сироп), №3/8-699/1-65710Е от 26.02.18.
КУЧИКУ Капли лактазы 15 мл ГП “Государственный научно-исследовательский центр по проблемам гигиены питания МЗ Украины» № 93 от 28.09.2018.
Реклама косметического средства. Не является лекарственным средством. Есть оговорки к применению-см. инструкцию.
Кучику® Гель для прорезывания зубов, вывод ДСЭЭ №602-123-20-3/5829 от 20.02.18.
Будь ласка, заповніть всі поля
Дякуємо
Ми даруємо Вам промокод
що дає -20% на продукти Kuchikoo
промокод скопійовано
Скопіюйте промокод та натисніть кнопку купити, щоб перейти на сторінку продукту та оформити замовлення