Schonen
Schonen

ПЕРШІ ЗУБИ

Первые зубы

Прорізування молочних зубів у дитини

Спостерігати за здоровим малюком, який щодня навчається чогось нового, – це справжнє щастя для батьків. Тато і мама з нетерпінням чекають, коли їхній малюк почне самостійно перевертатися на животик, сидіти, коли з’явиться перший зубчик. Але з початком прорізування зубів у сім’ї може одночасно початися і великий стрес: малюк, у якого прокльовується перша молочна «перлина», нерідко стає примхливим, млявим, у нього може підвищуватися температура, він постійно плаче і «не злазить з рук». То як допомогти дитині?

Прорізування молочних зубів

У деяких дітей зуби ріжуться практично непомітно: малюки нормально сплять, їдять та грають. Єдині прояви – це підвищене слиновиділення, а також активне кусання іграшок та всього, що трапляється під руку. Але у багатьох малюків цей процес пов’язаний з болем і неприємними відчуттями, що виникають через тиск зубчика на ясна зсередини. Результат – втрата сну, погане самопочуття та капризування. Вночі зазвичай дискомфорт посилюється.

Терміни та послідовність прорізування зубів

Усі діти різні. Якщо в одних перший різець з’явився вже в 4 місяці, то інші можуть залишатися беззубими до 1 року. Поцікавтеся у своїх батьків, коли у вас прорізався перший зуб, і орієнтуйтеся саме на цей вік щодо свого малюка.

Стандартна послідовність появи молочних зубів:

 1. зазвичай першими лізуть нижні різці – простіше кажучи, 2 передні зуби знизу. Найчастіше перші зуби починають рости у віці близько 6 місяців, але це може статися і раніше, у 3-4 місяці, і набагато пізніше – до року. Ранні або пізні зубки абсолютно не вказують на будь-які проблеми зі здоров’ям або розвитком дитини, це варіант норми і особливість кожного конкретного малюка. Якщо у однорічної дитини ще не почали прорізуватися зуби, то можна порадитися з педіатром із цього приводу;
 2. після перших нижніх різців, у віці до 9 місяців, прорізуються верхні різці. Іноді порядок прорізування змінюється – першими починають рости верхні, а не нижні різці. А буває і так, що всі чотири зуби ростуть одночасно;
 3. приблизно до 10-11 місяців з’являються верхні бічні різці – “другі” зуби з двох сторін від різців, що вже виросли, на верхній щелепі;
 4. у віці до 12-13 місяців прорізуються нижні бічні різці. Таким чином, до року у дитини зазвичай прорізуються перші 8 зубів;
 5. у 12-15 місяців прорізуються перші корінні зубки (моляри) зверху та знизу;
 6. приблизно з 18 місяців починають рости ікла, які можуть бути найболючішими через близько розташований лицьовий нерв. До двох років у малюка вже є комплект з 16 зубів – по 8 зверху та знизу.

Прорізування може початися дуже активно, потім на якийсь час зупинитися. І якщо у вашої дитини прорізування молочних зубів не збігається зі стандартним графіком, не засмучуйтесь і не панікуйте. Для більшого спокою та впевненості порадьтеся з педіатром. Ріст перших зубів – процес індивідуальний!

До трьох років у дитини виростають другі моляри зверху та знизу. Зубів стає 20 – це повний набір молочних зубів. У 7 років вони почнуть змінюватися на постійні зуби.

Перші ознаки прорізування молочних зубів

Якщо період прорізування перших зубів у різних дітей може бути неоднаковим, то ознаки схожі у всіх. Зуби проходять через ясна, прорізуючи їх, звільняючи собі місце. Цей процес може бути болючим. Отже, як визначити його початок?

Ось характерні симптоми прорізування молочних зубів:

 • дуже сильний свербіж, що викликає у малюка бажання кусати іграшки та інші предмети, чухати щічки і смикати себе за вушка;
 • запалення ясен та підвищене слиновиділення (нерідко – поява висипки на підборідді через слину);
 • ознаки “застуди” – нежить, невеликий кашель та підвищення температури тіла (у одних діток – до 37,2 °С, а в інших може бути вище  38,0 °С);
 • розлад травлення;
 • порушення нічного сну (у нічний час ясна сверблять сильніше);
 • плаксивість;
 • поганий апетит.
 • Ознаки прорізування зубів у малюків:
 • запалення (почервоніння) ясен;
 • слинотеча;
 • вередливість, плаксивість;
 • порушення апетиту;
 • підвищення температури

Засоби для полегшення болю при прорізуванні зубів

Дії дорослих мають бути спрямовані на полегшення болю та зняття свербежу.

Іграшки-прорізувачі

Використовуйте спеціальні іграшки-прорізувачі, зокрема ті, які можна охолодити. Вони зменшують больові відчуття в яснах і допомагають вгамувати свербіж. При цьому не обов’язково користуватися дорогими пристроями – це може бути звичайнісіньке гумове кільце. Головне, щоб прорізувач був нетоксичним, екологічно чистим та зручним.

Ніколи не пропонуйте малюку в ролі прорізувача для зубів тверду їжу – печиво, яблука, моркву – і взагалі будь-які інші предмети, від яких може відокремитися шматочок. Дитина, яка ще не вміє самостійно жувати, ризикує подавитися частиною, що відпала, і наслідки можуть бути найсумнішими.

Полоскання ромашкою

Добре усуває запалення полоскання настоєм ромашки, який має антисептичні та заспокійливі властивості, проте примхливого малюка, у якого лізуть зубки, може бути складно умовити на цю процедуру. Можна запропонувати малюку теплий чай із ромашки, лаванди та меліси. Він усуне біль, заспокоїть малюка.

Змащування пантенолом

Запалені та червоні ясна можна змащувати пантенолом, який загоює слизову. Робити це можна на ніч, а також вдень, після їди, використовуючи для нанесення ватну паличку.

Змащування олією гвоздики

Ефірна олія гвоздики – ще один випробуваний метод. Вона діє як анестетик, усуває набряк, запобігає розвитку інфекції.

Гелі для прорізування зубів

Для знеболювання та зменшення запалення ясен можна використовувати спеціальні гелі. Важливо уважно вивчати їхній склад: малюкам краще вибирати гелі без потенційно шкідливих штучних речовин у складі, особливо це стосується дітей віком до 1 року.

Важливо!

Не проконсультувавшись з лікарем, не давайте дитині жарознижувальні, знеболювальні, заспокійливі або снодійні препарати. Пероральні гелі з лідокаїном потрібно застосовувати з обережністю, а краще виключити, оскільки вони можуть нашкодити малюкові (алергія, судоми, порушення серцевого ритму можуть виникати навіть при ковтанні незначної кількості цієї речовини).

Здоров’я молочних зубів впливає на стан постійних зубів. Тому будьте уважні до малюка, забезпечте йому комфорт і нехай перші зубки-перлинки вас лише тішать!

Знеболювальний та охолоджувальний ефект має гель Кучику Перші зуби

Гель допомагає зменшити біль та заспокоїти подразнені ясна при прорізуванні зубів у малюків. Ефективність гелю Кучику зумовлена дією його рослинних компонентів – екстрактом ромашки та ефірною олією гвоздики.

Без шкідливих хімічних домішок.

Для дітей з 3-х місяців.

Форма обратной связи*

Всегда рады ответить на вопросы. Один из наших опытных экспертов охотно предоставит вам обратную связь в кратчайшие сроки.

1. Сбор, использование и цель обработки

Компания DELTA MEDICAL собирает, обрабатывает и использует информацию, предоставляемую Вами в Регистрационной форме (в дальнейшем – «Персональные данные») с целью ответа на Ваши запросы, распространение уведомлений, тематических и рекламных рассылок, а также проведения исследований рынка, в том числе статистических и опросов (с помощью почты и/или электронных способов связи), связанных с деятельностью и товарами компании DELTA MEDICAL.

2. Согласие

Подписанием формы предоставления Персональных данных вместе с ознакомлением с данными Общими условиями, Вы предоставляете однозначное согласие на:

сбор, использование, обработку и/или передачу Ваших персональных данных согласно цели сбора, использования и/или передачи, обозначенных п.1 данных Общих условий в понимании положений Общего регламента о защите данных (General Data Protection Regulation, GDPR; Regulation (EU) 2016/679), а также национального законодательства, регулирующего защиту персональных данных.

Вы уведомлены о включении Ваших персональных данных в нашу базу персональных данных и надлежащим образом уведомлены о правах субъекта персональных данных (в том числе, относительно сбора, обработки и/или передачи Ваших персональных данных), а именно:

· Знаете об источниках сбора Ваших персональных данных со стороны DELTA MEDICAL;

· Можете получать информацию об условиях предоставления доступа к Вашим персональным данным, в том числе о третьих лицах, которым передаются такие данных в соответствии с действующим законодательством;

· Имеете право на доступ к своим персональным данным при условии соблюдении требований безопасности информации DELTA MEDICAL;

· Имеете право на получение информации согласно запросу о том, обрабатываются ли Ваши персональные данные, а также информацию о содержании таких персональных данных;

· Право требования замены или уничтожения своих персональных данных, если они являются недостоверными или незаконно обрабатываются;

· Имеете право на защиту своих персональных данных от незаконной обработки, случайной утраты, удаления, повреждения, в связи с умышленным сокрытием, непредоставлением или несвоевременным их предоставлением, а также на защиту от предоставление ведомостей, являющихся недостоверными и позорящими честь, достоинство и деловую репутацию физического лица;

· Имеете право на обращение с жалобами на некорректную/неправомерную обработку своих персональных данных в суд и применение правовой защиты;

· Право на отзыв данного Согласия;

· Право на ознакомление с механизмом автоматической обработки персональных данных.

 

Вы добровольно предоставляете согласие на получение рекламной и иной информации, а также предложений от DELTA MEDICAL и наших партнеров электронной почтой, социальными сетями (Viber, Instagram, WatsApp, Facebook etc.) либо по телефону.

3. Раскрытие данных для технической обработки

Поскольку DELTA MEDICAL является группой компаний, Ваши персональные данные могут быть переданы одному из партнеров DELTA MEDICAL и могут обрабатываться для достижения цели, обозначенной в части 1 данных Общих правил (в том числе, для трансграничной передачи персональных данных). Данные могут передаваться в страны с различными уровнями защиты персональных данных в соответствии требованиям и правилам Конвенции Совета Европы о защите лиц в связи с автоматизированной обработкой персональных данных.

4. Доступ к персональным данным и их безопасность

Доступ к Вашим персональным данным будет предоставлен только уполномоченным сотрудникам DELTA MEDICAL и партнеров в соответствии цели, обозначенной частью первой данных Общих правил, а также для обеспечения безопасности и обработки информации. DELTA MEDICAL использует разумные технические и организационные способы для безопасности и конфиденциальности Ваших персональных данных, также при необходимости регулярно пересматривает и улучшает эти способы для отображения законодательных изменений и/или усовершенствования технических возможностей.

5. Правильность персональных данных, внесение изменений и отказ от Согласия

DELTA MEDICAL не осуществляет проверку Ваших персональных данных, предоставленных Вами DELTA MEDICAL и не несет ответственности за их правильность перед третьими лицами в случае их правомерной передачи. Вы имеете право доступа к Вашим персональным данным и их просмотра, а также возможность обращаться с просьбой об их исправлении, внесении изменений в Ваши персональные данные, их удаления или блокирования, а также обезличивания в соответствии с правами Субъекта персональных данных, обозначенных в части второй данных Общих правил. Вы, как субъект персональных данных, можете в любое время отказаться от Согласия на обработку персональных данных, предоставленного Вами по этим Общим правилам.

6. Информация о контактном лице DELTA MEDICAL

В случае возникновения каких-либо вопросов в дальнейшем, и/или желания доступа к Вашим персональным данным для их просмотра, подачи запросов, связанных с Вашими персональными данными, пожеланий об отказе от получения информирования от DELTA MEDICAL, или в случае желания отказа от Вашего Согласия на обработку персональных данных , их блокирования или удаления, — пожалуйста, обращайтесь к нашему специалисту по обеспечению защиты данных по телефонным номерам или присылайте соответствующее обращение, руководствуясь контактной информацией, приведенной на данном сайте.